سوزن های تاتو

سوزن های تاتو یکی از مهم ترین عوامل مهم در کیفیت تاتو محسوب می گردد. استفاده از سوزن مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک سوزن برای یک فرد در چند جلسه می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت فرد ایجاد کند.

سوزن های تاتو انواع مختلفی دارند که به سوزن های تاتو بدن و صورت تقسیم می شوند که باز در هر ۲ دسته انواع متفاوت وجود دارد .

سوزن ها نقش بسیار مهمی در تاتو دارند پس هرچی کیفیت سوزن بهتر کار نیز راحتتر و با کیفیت تر انجام می شود.

 سوزن های تاتو  صورت :

سوزن ۱ سر : که زاویه ای  عمودی دارد و برای هاشور ظریف ، خط چشم و حتی بن مژه مورد استفاده قرار می گیرد.

سوزن ۲ سر :  برای هاشور ابرو ، خط چشم و خط لب  استفاده می شوند.

سوزن ۳ سر :  برای خط چشم ، خط لب ، سایه  استفاده می شوند .

سوزن ۵ سر : با زاویه ی ۴۵  و ۶۵  درجه و برای سایه، رژ لب و پر کردن استفاده می شوند و درد کمتری نسبت به انواع قبلی دارد.

سوزن ۷ سر : برای رژ لب و سایه و هم چنین طراحی است و درد بسیار کمی دارد.

سوزن های فلت یا تخت هم در انواع هاشور، ایجاد سایه با درنظر گرفتن نوع کار استفاده می شود. این سوزن ها بسیار مناسب برای ایجاد رنگ و سایه می باشد که با فشار دست مناسب و کشیدن محکم پوست میزان جوابدهی بهتر بوده و سطح پوست به سرعت پر می شود. سوزن های پاور ( گرد ) ، که فشرده ترین نوع سوزن گرد است و برای ایجاد خطوط فشرده و قوی مورد استفاده قرار می گیرند.

سوزن های دستگاه میکروپیگمنتیشن انواع پیچی ، تی (T) و … دارند که بسته به نوع دستگاه از آن ها استفاده می شود.

سوزن های دیگری در تاتو ابرو استفاده می شوند که برای میکروبلیدینگ است که به سوزن میکروبلیدینگ معروف است.

این سوزن ها به قلم های میکروبلیدینگ متصل می شود.

این سوزن ها چند نوع هستند که ۲ نوع یو (U) و اسلوپ بسیار پرکاربرد است و در شماره ها و تراکم های مختلف هستند.

سوزن فیبروز نوع مرغوب و معروف این سوزن ها است.

سوزن های تاتو برای بدن :

سوزن ها بر اساس کاربردشان با یک سری اعداد و حروف شناسایی و نامگذاری می شوند که حروف نشان دهنده ی نوع سوزن و ارقام نشان دهنده ی قطر سوزن و تعداد سرهای سوزن می باشد.

۱. سوزن خط  RL ها ( Round Liner )

این نوع از سوزن های تاتو برای زدن خطوط ، نوشته ،  کارهای ریز کاربرد دارد و برای ایجاد طرح و خطوط اصلی تاتو استفاده می شود.

شکل ظاهری آن سر سوزن های فشرده با نوک متوسط با تعداد سرهای ۳ و ۵ و۷ و …

۲. سوزن سایه  RS ها ( Round Shader )

سر سوزن ها از هم فاصله دارند و مخروطی هستند.

بعد از طرح کلی برای سایه زدن قسمت های کوچک استفاده می شود. معمولا” مخروطی متوسط برای سایه های کوچک و خطی و سبک black & grey استفاده می شود. امکان تماس سوزن بیشتر با پوست جهت تزریق پیگمنت بیشتر را فراهم می کند. امکان تاتو با سرعت بیشتر و زخم کمتر را  فراهم می کند و دارای تعداد سر های ۳ و۵ و۷ و۹ و۱۱ و … می باشد.

۳. سوزن فلت flat

به صورت یک ردیف با  چند سوزن کنار هم و بدون فاصله خالی برای پرکردن کاربرد دارد.

سوزن های تاتو ممکن است با فاصله ی بین شان به منظور سایه زدن طبقه بندی شوند .

ساختار این نوع سوزن به صورت صاف و مستقیم در یک راستا می باشد و فضای بین نوک سوزن ها یکدست می باشد. از این سوزن برای پرکردن و جزئیات سایه کاری در نواحی پهن تاتو استفاده می شود و  با تعداد سرهای ۴ و۵ و۷ و۹ و … طراحی شده اند.

۴. سوزن مگنوم

دو ردیف سوزن روی هم که به شکل صاف قرار گرفته است. برای پر کردن،سایه زدن استفاده می شود.

سوزن M1

دو ردیف سوزن با فواصل زیاد جهت سایه زدن استفاده می شود.

ساختار این نوع سوزن همانند سوزن فلت است اما با دو ردیف سوزن به شکل صاف در کنار یکدیگر و البته بر روی هم ، برای سایه زدن فواصل زیاد، در نواحی تیره تر با پهنای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

روی پوست ملایم تر است به همین دلیل نواحی شکننده را بهتر پر، پخش و سایه گذاری می کند و  تعداد سرهای (۵ و۷ و۹ و۱۱ و ۱۳ و۱۵ و… ) کاربرد بیشتری دارد.

سوزن M2

دو ردیف سوزن با فاصله کمتر نسبت به سوزن های M1 ، برای سایه زدن نواحی بزرگ تر را سریع تر از مگنوم های استاندارد انجام می دهد.

دارای دو ردیف سوزن روی هم و به صورت صاف همانند سوزن M1 است با این تفاوت که فاصله ی بین سوزن ها از یکدیگر کمتر می باشد و به صورت تقریبا” کیپ سرهای سوزن در کنار یکدیگر قرار دارند. این نوع از سوزن های تاتو سایه کاری در نواحی بزرگتر را سریعتر از سوزن M1 انجام می دهد و با تعداد سرهای مشابه با سوزن های مگنوم به صورت اعداد فرد طراحی شده اند.

سوزن RM

ساختار این نوع از سوزن های تاتو با قرار گرفتن دو ردیف سوزن در یک راستا شکل گرفته است که نوک سوزن ها به شکل کمان قرار گرفته اند که برای سایه های روشن و تیره استفاده می شود.

این نوع سوزن پوست را بهتر منحرف می کند (جهت نتایج بهتر ) خط انحنا، پوست را از سر سوزن های تاتو دور نگه می دارد.

در سوزن های فلت (flat) سوزن های خارجی فشار بیشتری وارد کرده و عمیق تر از سوزن های داخلی (سوزن هایی که در ردیف وسط قرار دارند) وارد پوست می شود. به همین دلیل برای ایجاد سایه های فوق حرفه ای و خیلی ملایم و یک دست بهتر است از این نوع سوزن استفاده کنیم. این سوزن در امتداد عرض جوهر را کاشته و صدمه ی کمتری به پوست می زند. دارای تعداد سرهای فرد همانند سایر سوزن های مگنوم است.

سوزن های تاتو بدن ۲ نوع هستند : سوزن سرپلاک که برای دستگاه های گان و روتاری است و سوزن کارتریج پن که برای دستگاه های پن تعبیه شده است.

 

 

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 9 =

بالا

X